Każdy kto zamierza prowadzić własny gabinet fizjoterapeutyczny winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim zarabiać przez wiele lat także jest on niezbędnym urządzeniem, stosowanym każdego dnia. Aby kupić dobre stoły do masażu, muszą mieć one dobrą strukturę i parametry odpowiadające zarówno masażystą jak również chorym. Każdy z nich posiada minusy jak i atuty więc jego zakup powinno być przemyślany. Im większe umiejętności fizjoterapeuty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić określone warunki. Na początku powinniśmy określić, gdzie będziemy pracować. Jeśli wyłącznie w naszym gabinecie, to należy kupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym wypadku nie jest dość ważna. Powinno się tu zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice pracuje więcej niż jeden pracownik. Stoły do masażu przenośne muszą wyróżniać się przede wszystkim niską wagą. Twoi klienci nie zawsze będą mieszkać w budynku jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Zatem jego ciężar jest tutaj niezmiernie ważna. Ważne jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, włożyć w odpowiednią torbę i szybko przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na układ. Stoły ciężkie będą wyjątkowo solidne i komfortowe, jednak będzie nam je ciężko przewieźć. Dlatego kupując konkretny model mobilny powinniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu zrobione z drewna lub aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, więc takie stoły będą świetnie sprawdzały się w terenie. Są one również odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy spotkać w SPA. Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który dobrze dopasuje się we wnętrze nowoczesne, ale również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest całkiem duża waga.

Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego miejsca może spowodować trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku powinno się wspomnieć, że potrafimy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej wygodna, jednak stoły są dużo tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, który znajduje się albo za oparciem, albo występuje w postaci przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona niesłychanie łatwa, ale również droga. Dzięki niej możesz łatwo regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Wielką zaletą jest również możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z ważniejszych kwestii. Pamiętajmy o jednej zasadzie im dłuży stół do masażu tym lepiej. Normalnie mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość winna być również wygodna dla klienta, aby dobrze na nim leżał oraz w czasie zabiegu nie przechylał się na boki. Stoły do masażu występują w kilkunastu konfiguracjach. Jest ich na rynku wiele. Zatem nasz wybór powinien być starannie przemyślany.