Na samym wstępie powinno się opisać czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była wydajna powinno się mieć profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które pomogą leczenie złamań lub innych urazów. Aparaty do fizykoterapii pomogą nam nie tylko zredukować ból, ale również w natychmiastowy sposób przywrócić formę fizyczną. Zabiegi ze względu na rodzaj użytego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozbić na:

  • Aparaty do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 wykorzystujące wiązki lasera. Wykorzystywane są zwykle, aby ograniczyć odczuwanie bólu po skręceniach czy zwichnięciach. Naświetlanie laserem bardzo pozytywnie wpływa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia nerwobóli. Laser dedykowany jest wprost na bolesne obszary. Klient dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Stosowane tu pole magnetyczne jest małej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Wykorzystywany jest przeważnie w terapii po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa korzystnie na nasz układ odpornościowy również wpływa na złagodzenie dyskomfortu. Klient kładzie się na leżance, nad jaką prowadzony jest charakterystyczny talerz w kształtach kołowych lub płytek. W okresie zabiegu pacjent nic nie czuje.
  • Sprzęt do fizykoterapii który jest też stosowany poprzez zastosowanie prądu galwanicznego. W okresie zabiegu diody stawiane są na bolesnych miejscach u pacjenta. Muszą one być położone na mokrym waciku, aby zwiększyć przechodzenie prądu. Stosowany prąd to blisko 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Używana jest zawsze do łagodzenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Umożliwia ona też na obniżenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w okresie jakiego klient czuje niewielkie mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, jaki w ciągu kilkunastu godzin wchłania się.
  • Aparaty do fizykoterapii, które używają ultradźwięki. To szczególna głowica, którą przykłada się do ciała chorego. Ultradźwięki są aplikowana na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która działa z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem potocznie nazywane krioterapią. Temperatura stosowana w okresie tego zabiegu to nawet -176 stopni Celsjusza. Wykorzystywane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować odczucia bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zazwyczaj Sollux. Wykorzystuje on lampę z promieniowaniem podczerwonym, która naświetla wyznaczone miejsca na naszej skórze. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Tego typu urządzenia do fizykoterapii dobrze sprawdzają się przy problemach skórnych, naświetlaniu zatok przynosowych i w ciągu leczenia swoistego rodzaju złamań.

Jak zauważamy sprzęt do fizykoterapii pełni wielką rolę w znakomitym też błyskawicznym działaniu. Dlatego wyposażając swój gabinet powinniśmy kupić aparaty do fizykoterapii odpowiedniej jakości, jaki nam i chorym będą służyły poprzez lata.