Stół stacjonarny do masażu to najbardziej pożądane urządzenie w działalności rehabilitantów. Wykorzystywane są zwłaszcza w momencie fizjoterapii po operacjach. Możemy na nich przeprowadzić masaże terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak dobrać taki, który będzie niezwykle nam odpowiadał i który będzie dobrany do sposobu prowadzonych sesji. Warto dlatego poznać atuty i wady, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym początku należy ustalić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie jedynie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do odbiorców.
Musimy tu wyselekcjonować dwie główne kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, ma więcej funkcji. Jednak jest on o dużo bardziej komfortowy dla chorego i specjalisty. Jeżeli pracujesz tylko stacjonarnie będzie to najtrafniejszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej przyjemny dla chorego. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym łatwo potrafisz go przesuwać i jest nieco mniej stabilny. Stoły przenośne, świetnie sprawdzają się w wypadku fizjoterapeutów, którzy prowadzą terapie w domu.

Stół stacjonarny do masażu powinien mieć również możliwość regulacji wysokości. Jest to bardzo znaczące w wypadku fizjoterapeuty, który musi mieć odpowiednio wyregulowaną wysokość do pracy z pacjentem. Wpływa to na skuteczniejszą jakość pracy, lecz jednocześnie na skuteczniejszą pracę z chorym.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości rozgrywa się za pomocą specjalistycznej korby, która zazwyczaj umieszczona jest z tyłu urządzenia. W momencie pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i ułożenie chorego. Więc jest on mało polecany do nowoczesnych gabinetów lekarskich.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Ma on dodatkowe hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego modelu stołu jest w pewnym sensie „ kompromisem” dla chorego i rehabilitanta.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one głownie kupowane przez kliniki i nowoczesne gabinety. Cieszą się sporym zainteresowaniem.

Za pomocą pilota umożliwia na bezpośrednią i błyskawiczną regulację wysokości stołu. Możemy ją też prosto regulować w czasie pracy z pacjentem bez najmniejszego problemu. To który stół stacjonarny do masażu zakupimy uzależnione jest też od kwoty, którą posiadamy. Wiele z nich potrafimy dostać w podstawowej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Materiały zastosowane w normalnej wersji są mniej wytrzymałe i ich gama kolorystyczna jest znaczniej mniejsza. Jak potrafimy zobaczyć wybór jest naprawdę duży. Najkorzystniej jeżeli wybierzemy taki, który zaspokoi nasze oczekiwania. Praca dla nas i pacjenta będzie przyjemna.